|
Ken je ons online C2W nieuwsplatform al? |
|
|
KVCV leden hebben vanaf heden onbeperkte toegang tot onze online content op de C2W website (je ontving hierover een email). Niet-leden kunnen een beperkt aantal artikels per maand lezen.
|
|
|
Kekulé-cyclus XX: Our World in Transition |
|
|
De wereld is volop in beweging. Met heel veel uitdagingen, die soms een radicale verandering in ons denken vereisen! Voor heel wat van die uitdagingen rekenen we op nieuwe technologieën, op doorgedreven onderzoek, en op een beleid dat dit alles stimuleert en mogelijk maakt.
In deze Kekulé-cyclus, reeds de 20ste editie (!), focussen we ons op innovaties die deze transitie zullen bevorderen op een zestal gebieden. Voor elk werden eminente sprekers gevonden, die met plezier hun activiteiten en hun visie naar voor zullen brengen.
Plaats nu reeds de data in uw agenda!
Meer info.
|
|
|
Ontdekkingsweekend chemie & life sciences op 13 en 14 mei. Plan je bezoek bij een 40-tal chemie en farmabedrijven! |
|
|
Op 13 en 14 mei is het opnieuw zover! Kom naar het ontdekkingsweekend van de chemie & life sciences. Een 40-tal chemie-, kunststof- en farmabedrijven openen dan uitzonderlijk hun deuren en gunnen iedereen een unieke blik op de toekomst. Die toekomst vraagt om oplossingen voor de klimaatuitdaging, om duurzame materialen voor de circulaire economie en om innovatieve geneeskunde. In de sector van de chemie & life sciences worden die vragen vandaag al beantwoord. Ontdek er alles over tijdens deze opendeurdagen. Bezoek labo’s en installaties die je anders nooit te zien krijgt, geniet van interactieve workshops en boeiende belevenissen. Een unieke kans voor heel het gezin!
Meer info.
|
|
|
EFMC-ASMC: Oral Communication submission deadline is April 13 |
|
|
The European Federation for Medicinal chemistry and Chemical biology (EFMC) and the Section of Medicinal/Pharmaceutical Chemistry of the Croatian Chemical Society are jointly organising the IX EFMC International Symposium on Advances in Synthetic and Medicinal Chemistry (EFMC-ASMC 2023) in Zagreb, Croatia.
Benefit from a unique exposure by submitting an abstract for one of the 10 Oral Communication slots foreseen in the programme! Submit your abstract before April 13, 2023.
Abstract for Posters can still be submitted until July 4, 2023 with a 50,00€ handling fee.
More information.
|
|
|
Gratis ResourCity-app als communicatiedrager voor jouw lesinhoud rond wetenschappen en duurzaamheid |
|
|
ResourCity bestaat al een tijdje, maar we hebben het bij VITO voor leerkrachten mogelijk gemaakt om vanaf nu zelf chemische elementen in augmented reality te gaan plaatsen en er informatie aan te hangen. Zo kunnen ze de lesinhoud bijvoorbeeld eens in het lentezonnetje aan leerlingen brengen, terwijl ze spelenderwijs ontdekken welke materialen en chemie er op de speelplaats te vinden zijn.
Meer info.
|
|
|
Waterstof Conferentie 2023 - 100 euro korting voor KVCV leden |
|
|
Op 20 april is het weer tijd voor de 4e editie van de Waterstof Conferentie! In samenwerking met EnergyVille, Synergrid & Eoly Energy heeft Management Producties een sterk inhoudelijk en onafhankelijk programma samengesteld. Onderwerpen zoals Belgische energieonafhankelijkheid, Energietransitie in een versnelling brengen, de balans voor het importeren van waterstof en actuele ontwikkelingen rondom de drie peilers van de energietransitie worden uitvoerig besproken. KVCV leden krijgen €100 korting op hun deelname. Kortingscode op te vragen via ons contactformulier.
Meer info.
|
|
|
Martha Schwarzkopf Award for Women in Science |
|
|
Dedicated to supporting female researchers worldwide who possess a doctorate and have long-standing experience in the fields of natural sciences, medicine, and computer sciences, whose field of work is in hair research or related fields, such as textile and wool fiber research, the analysis of biological surfaces, or the interaction of substances with hair or scalp. Female researchers with a completed master’s degree from the same research fields may apply for the award for “Emerging Talents”, even if they are still at the beginning of their scientific career.
The awards are endowed with 10,000 euros for the main prize or 5,000 euros for the “Emerging Talent” prize. The award is a tribute to Martha Schwarzkopf, who was one of the first women in Germany to lead a company and also found the Institute for Hair Research.
The award ceremony will take place in Hamburg, Germany, in November 2023. This year’s winners will have the opportunity to participate in a mentoring program with a leading Henkel scientist and will join the network including last year’s award recipients.
Due date for applications: May 1, 2023
More information.
|
|
|
Farma- en biotechsector verwacht 1.500 extra jobs per jaar, maar vreest een kwart niet ingevuld te krijgen |
|
|
De komende drie tot vijf jaar heeft de farma- en biotechsector in ons land nood aan zowat 7.500 nieuwe werknemers, dat zijn gemiddeld minstens 1.500 extra jobs per jaar. De instroom van nieuw talent uit relevante studierichtingen is echter structureel onvoldoende om aan die vraag te voldoen. De sector kijkt daardoor aan tegen een groeiende talentkloof met een tekort van ongeveer 400 profielen per jaar, vooral in R&D, productie en digitalisering. Er zijn dus dringend extra maatregelen nodig om meer lokaal en internationaal talent op te leiden en aan te trekken.
Meer info.
|
|
|
essenscia verwelkomt voorstellen minister Weyts om meer vakmensen uit het bedrijfsleven inzetbaar te maken voor het onderwijs |
|
|
De plannen van Vlaams onderwijsminister Ben Weyts om meer vakmensen uit het bedrijfsleven beschikbaar te maken voor een lesopdracht in het onderwijs krijgen de steun van essenscia vlaanderen. De chemie- en farmasector geeft al twee schooljaren op rij het goede voorbeeld met het pioniersproject duaal lesgeven. Daarbij combineren werknemers uit de sector hun job met deeltijds lesgeven in het secundair onderwijs, vooral technische en wetenschappelijke vakken waarvoor een tekort aan vakleerkrachten is zoals biotechnieken, chemie, toegepaste fysica of mechanica.
Meer info.
|
|
|
BASF transporteert (petro)chemische analysestalen via drones |
|
|
SGS, ADLC en BASF Antwerpen slaan de handen in elkaar om (petro)chemische analysestalen per drone te transporteren in de haven van Antwerpen. Met dit prestigieuze innovatieproject willen de strategische partners havenactiviteiten efficiënter maken en de milieu-impact van transport van analysestalen reduceren.
Meer info.
|
|
|
BASF Antwerpen installeert eerste private 5G-netwerk in Antwerpse haven |
|
|
Chemiebedrijf BASF Antwerpen en telecomoperator Citymesh slaan de handen in elkaar voor de bouw van het eerste private 5G-netwerk in de Antwerpse haven. Het bedrijf wil zo de veiligheid van de site optimaliseren en de duurzaamheid en efficiëntie van de haven verhogen. Naast het creëren van een stabiel netwerk voor bedrijfskritische toepassingen willen beide partners hun ervaring openstellen voor de hele sector en bij uitbreiding de 5G-community in de industrie.
Meer info.
|
|
|
Agfa investeert fors in winnend project essenscia Innovation Award |
|
|
Agfa zal op zijn vestiging in Mortsel een nieuwe industriële unit bouwen voor Zirfon-membranen voor waterstofproductie, naast bijkomende investeringen in de uitbouw van de bestaande installatie. Wanneer de installatie gebruiksklaar is, zullen er membranen geproduceerd kunnen worden met een equivalent van 20 gigawatt/jaar aan electrolyzer-capaciteit voor de productie van waterstof. Het bedrijf mocht vorig jaar de essenscia Innovation Award in ontvangst nemen voor dit baanbrekende product.
Meer info.
|
|
|
Covestro en Recticel sluiten de kringloop met chemische recyclage van polyurethaan matrassen |
|
|
Covestro en Recticel zijn er via het Europese onderzoeksproject ‘PUReSmart’ in geslaagd om de twee belangrijkste grondstoffen van flexibel polyurethaanschuim (PU) uit matrassen door chemische recyclage terug te winnen, met behoud van een hoge kwaliteit en zuiverheid. Met deze gerecycleerde grondstoffen werd nu voor het eerst ook nieuw flexibel schuim geproduceerd, geheel volgens de principes van de circulaire economie. Het is de bedoeling om de innovatie op termijn toe te passen op industriële schaal.
Meer info.
|
|
|
Envalior betreedt de markt voor engineering materialen als nieuwe wereldspeler |
|
|
Envalior, een wereldwijd toonaangevend bedrijf in engineering materialen, viert vandaag zijn officiële start. Met een omzet van zo’n € 4 miljard en een hoogopgeleid, divers personeelsbestand van ongeveer 4.000 werknemers wereldwijd, behoort Envalior tot de wereldwijde top van bedrijven in engineering materialen. Envalior brengt twee zeer complementaire marktleiders in hoogwaardige materialen - DSM Engineering Materials (DEM) en LANXESS High Performance Materials (HPM) - samen en is in handen van de wereldwijde private equity-onderneming Advent International en speciaalchemiebedrijf LANXESS.
Meer info.
|
|